/Files/images/Петренко.png/Files/images/Майгур.png/Files/images/10.png/Files/images/20.png/Files/images/21.png/Files/images/22.png/Files/images/23.png/Files/images/24.png/Files/images/СЕМІНАР 21.JPG/Files/images/СЕМІНАР 22.JPG

/Files/images/Рисунок1.png

Петренко Тетяна Іванівна

вчитель української мови та літератури

«Поета духовне воскресіння»

Посібник дидактичних матеріалів на уроки літератури рідного краю для учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Надрукований за рішенням методичної ради науково- методичного центру Управління освіти Олександрійської міської ради м. Олександрія, 2010р.

Питання вивчення літератури рідного краю заслуговує на важливу увагу, так як дуже часто вчителеві бракує потрібної інформації про творчість письменника-земляка. Що ж стосується інформації про Бориса Нечерду, одного з найяскравіших українських поетів двадцятого століття, то вона майже відсутня на Кіровоградщині. Остання збірка поета так і називається «Остання книга». Пишучи її, Борис Нечерда знав про близький кінець. Тому то мужньо зустрічаючи смерть, тверезо оцінюючи свій шлях, він так і назвав цю збірку «Остання книга»

Наскрізні теми – любов до життя, повна внутрішня незалежність від зовнішнього світу і навіть друзів, горда самотність і відчуття безконечності сущого над чорною безоднею смерті. До Бориса Нечерди престижна Шевченківська премія прийшла по його відході в інший світ. Але поет залишається з нами, його непересічна творчість осяватиме стежки-дороги ще не одному поколінню молодих літераторів, бо входить до скарбниці української літератури.

Сушина Алла Володимирівна

вчитель початкових класів/Files/images/ff.jpg


Cтаття у збірнику «Шляхи реалізації Державного стандарту початкової загальної освіти», КОІППО

«Система роботи з підведення підсумків спостережень учнями початкових класів на уроках природознавства»

Конспект уроку у журналі «Відкритий урок : розробки, технології, досвід», № 11-12

«Прісна водойма – природне угруповання» ( форма проведення : REAL-методика)

Методична розробка

«Формування в учнів початкових класів практичних умінь і навичок ведення спостережень у природі»

Л. Бахтала «Світ фразеології

Посібник дидактичних матеріалів для учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів /Files/images/IMGA0559.JPG

Т.Ю. Узлова «У країні дорожніх правил»

Рецензенти Деревянко О.А., Бахтала Л.В. М. Олександрія Діа- плюс. 2010.с.78 /Files/images/IMGA0501.JPG


" Щаслива мить натхнення" Автори-упорядники Вакуленко Л.О., Чубарєва Л.В., Ентель З.А.,Бахтала Л.В., Петренко Т.І. Головний редактор Л. Кравчук. Компютерна верстка і дизайн О. Харитонова, Г.Кімлик. Літературне редагування Т. Петренко, Т. Узлова, Л.Бахтала. Видруковано у типографії «Діа- плюс».-2008р..- 78с.

Книга містить адаптовані для широкого кола читачів твори, написані учнями старших класів. Завдяки цікавому викладу, оригінальним ілюстраціям, книга може бути використана як навчальний посібник на уроках у старших класах./Files/images/IMGA0506.JPGО. Узлов, Т.Ю. Узлова «У здоровому тілі – здоровий дух»/ Узлов Олег Миколайович, Узлова Тетяна Юріївна.- Олександрія Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №10 Олександрійської міської ради. Посібник. 2013. С. 126.

До посібника увійшли розробки уроків з фізичної культури та основ здоров’я. Особливої уваги заслуговують нестандартні підходи до фізкультурно-оздоровчої роботи всіх вчителів-предметників, а саме конспекти бінарних уроків. Посібник рекомендовано для вчителів фізичного виховання. Основ здоров’я,вчителів світової та української літератур./Files/images/IMGA0503.JPG


Кiлькiсть переглядiв: 1114